Veganiški burgeriai

Ilgų sekmadienių padariniai ir veganiški eksperimentai.

vegan_buger_poster

Pasitaiko tokių retų tingių sekmadienių, kai nesinori lipt nei iš pižamos, nei iš lovos, pusryčius valgyti ten pat – lovoje, nuo pc laikytis kuo toliau, ignoruoti skambučius ir ištisą pusdienį kiurksoti su knyga arba non-stop žiūrėti mėgstamo serialo serijas ar kvailas komedijas, kurios būtent šiandien tau ir juokingos, ir visai neerzina. Tikrų tikriausias sekmadieninis manifestas. Sveikas protas šaukia – kur tau, klykte klykia – kad reikia skalbtis, shoppintis, gaminti, bėgioti… Bet jei imi ir ignoruoji, toks sekmadienis tampa geriausia kas įvyko tą savaitę.

Tokį sekmadienį visai neseniai turėjau aš. Visą pusdienį žiūrėjau Jamie Oliverio kulinarines laidas ir su kiekviena visko norėjau vis labiau su pristatymu tiesiai į lovą. Ypatingai Nigerietiškos Suyos (jautienos iešmeliai, kurie suintrigavo savo marinatu, kurio pagrindas skrudinti žemės riešutai) ir Veganiškų burgerių. Jau kurį laiką veganiškas burgeris instagrame tikras trendas, kurį sąmoningai ignoruodavau, palikdama juo džiaugtis didžiuuulei kaip galaktika instagramo veganų bendruomenei. Visgi šįkart smalsumas paėmė viršų ir neapsikentusi nusprendžiau išmėginti pati. Tiesa, veganišką burgerį su humusu ir keptais baklažanias kartą buvau valgiusi, tačiau, to be honest, tą kartą nei įtiko, nei patiko.

img_20160728_155205
{Veganiškas burgeris su humusu ir keptais baklažanais}

Taigi misija – NAMINIS VEGANIŠKAS BURGERIS. Jau po kelių dienų ėmiausi veganiško eksperimento ir, ką jūs manot, rezultatas ne tik pranoko, jis gerokai viršijo visus išankstinius anti-lūkesčius. Pasirodo veganiškas burgeris gali būti ir sotus, ir skanus. Bent kartą verta išmėginti kiekvienam. Kita vertus, dėl savo šiek tiek neįprastų ingredientų ir prieskonių, spėju jis anaiptol įsiteiks ne kiekvienam. Jei nemėgstate avinžirnių, juos keiskite juodosiomis pupelėmis, jei negalite pakęsti kalendros ar kumino – pamėginkite juos pakeisti kitais mėgstamais prieskoniais (pavyzdžiui, kajeno ar čili pipirais, rūkytos paprikos milteliais). Nors būtent kuminas & kalendra čia ir groja pirmuoju smuiku. Ypač jei burgeriams turėsite humuso. Tokiu atveju, galutinis rezultatas primins libanietiškos virtuvės motyvus ir ją mėgstančius, tikrai nenuvils. Kaip kad manęs.

Humusas šiame burgeryje yra tas the key ingredientas. Apie jį galėčiau kalbėti daug ir ilgai. Tai vienas dalykų, kurių pasiilgstu labiausiai atsikrausčiusi į Vilnių. Belgijoje humuso gali rasti kiekvienoje krautuvėje ir kone visų šaldytuvuose. HUMUSĄ mėgsta visi. Nors iš pat pradžių negalėjau suprasti kodėl, kadangi patį pirmą kartą nusipirkusi indelį, po pirmo kąsnio šveičiau lauk. Buvo tikrąją to žodžio prasme NE-SKA-NU. Tačiau ilgainiui pamėgau taip, kad šaldytuve jo turėjo būti nuolat. Jei humusą mėgstate ir žinote kur jo nusipirkti, būtinai nusipirkite. Jei nemėgstate ar neturite nei laiko, nei noro jo ieškotis ar gamintis, keiskite jį avokado guacamole (gerai prinokusį avokadą sutrinkite su trupučiu druskos ir laimo ar citrinos sulčių, papildomai galite įpjauti čili pipiro, smulkinto violetinio svogūno ar/ir pomidoro).

Vis dėl to, jei nuspręsite humusą pasigaminti patys, iš anksto perspėju, jam būtinas tahini (sezamų pasta). Aš tahini radau Assorti.lt parduotuvėje. Girdėjau, kad jo galima rasti ir kitose retesnių maisto produktų krautuvėlėse. Toliau avinžirniai – aš juos verdu pati, tačiau jei norite sutaupyti laiko, galite naudoti konservuotus. Beje, tam, kad humusas būtų dar vientisesnės tekstūros, prieš naudojant patartina nulupti kiekvieno avinžirnio odelę. Prisipažinsiu, man kantrybė išsenka ties trečdaliu.

Humusą pradėjau gaminti visai neseniai tik grįžusi į Lietuvą, todėl vis dar eksperimentuoju. Kol kas labiausiai patikęs variantas pavyko sujungus Nidos ir Bon Apetit humuso receptus. Jei nepasitikit manuoju, pabandykit Nidos receptą, ji Izraelio virtuvę išmano puikiai, yra plačiai nuskambėjusios knygos “Izraelio skoniai” autorė ir apie humusą tikrai turi ką papasakoti. Tuo tarpu man visais klausimais labiausiai patinka ir praverčia  Bon Appétit. Taip ir su humusu, būtent čia radau naudingų patarimų ir puikų receptą. Tarkime pamerkus avinžirnius per naktį į šaltą vandenį, patartina įpilti šaukštelį sodos, kad avinžirniai taptų puresni. Patartina šaukštelį sodos įpilti ir juos verdant. Be to, baigus virti, būtinai pasilikite šiek tiek nuoviro, jį galima naudoti vietoj vandens toliau gaminant humusą.

Tiesa, jei burgeryje mėgsti keptą kiaušinį, jis čia puikiai tinka. Jei nemėgsti – skipink. Ir šiaip jei kas pavyks ar nepavyks, ar bus daug painiavos, rašyk ir atpainiosim.

O aš sakau: tegyvuoja veganiški burgeriai ir tie, kas jį sukūrė!

Linkėjimai veganams,

Jolanta

dsc_0968-2-1

3 Burgeriams reikės:

3 burgerių bandelės arba kitų mėgstamų apvalių bandelių
1 didelis arba 2 mažesni prinokę pomidorai
1 avokadas, gerai prinokęs
3 kiaušiniai {nebūtinai}
3 šaukštai majonezo {nebūtinai}
druska & pipirai
aliejaus kepimui

Avinžirnių paplotėliui reikės:
1 didelės česnako skiltelės
1 nedidelis arba ½ vidutinio violetinio svogūno
1 šaukštelis kumino
1 šaukštelis kalendros
druskos & pipirų
20 g riešutų {nebūtinai}
1 skardinės konservuotų avinžirnių (400 g)
sauja šaldytų žaliųjų žirnelių {nebūtinai}
½ citrinos sulčių
1 šaukštas miltų

Humusui reikės:
1 stiklinės džiovintų avinžirnių arba skardinės konservuotų
2 šaukšteliai sodos, jei naudojate džiovintus avinžirnius
6 mažos arba 3 didelės česnako skiltelės
2-3 šaukštai tahini {sezamų pastos}
1/4 stiklinės (50 ml.) citrinos sulčių
apie 1/2 šaukštelio kumino arba daugiau pagal skonį
apie 1/2 šaukštelio druskos arba daugiau pagal skonį

1 šaukštas alyvuogių aliejaus

1. Humusas: jei naudojate konservuotus avinžirnius, šį žingsnį praleiskite (juos paprasčiausia nukoškite ir praskalaukite šaltu vandeniu). Jei naudojate džiovintus avinžirnius darome taip: juos užpilame šaltu vandeniu (vandens pilame dvigubai daugiau nei avinžirnių), beriame šaukštelį sodos, išmaišome ir paliekame per naktį 8-12 valandų (turi padvigubėti). Nukošiame, nuskalaujame šaltu vandeniu, beriame į didelė puodą, užpilame šaltu vandeniu (vėl dvigubai daugiau nei avinžirnių), įberiame šaukštelį sodos, žiupsnį druskos ir verdame ant vidutinės kaitros, kol užvirs. Užvirus sumažiname ugnį ir verdame 40-60 min., kol avinžirniai taps minkšti. Kartas nuo karto nugriebiame susidariusią putą. Išvirus nukošiame ir paliekame atvėsti.

Į trintuvę dedame česnaką, druską, įspaudžiame citrinos sultis ir sutriname iki vientisos masės. Dedame tahini, vėl sutriname ir masę iškrečiame į avinžirnius. Beriame kuminą, kalendrą ir blenderiu triname avinžirnius iki kiek įmanoma vientisesnės masės. Pilame po šaukštą avinžirnių nuoviro arba šalto vandens po kiekvieno gerai sutrindami, tą kartojame iki norimos konsistencijos. Ragaujame ir gardiname daugiau druskos, kumino ar citrinos sulčių jei trūksta.

2. Avinžirnių paplotėlis: Į trintuvę dedame česnaką, svogūną, prieskonius, riešutus (jei naudojate) ir sutriname iki vientisos masės. Suberiame avinžirnius, įspaudžiame citrinos sultis ir sutriname. Paragaujame ir jei reikia pagardiname druska & pipirais. Masę iškrečiame į dubenį, dedame šauktą miltų, saują žirnelių (jei naudojate) ir maišome, kol masė taps lipni. Jei reikia, įdedame šiek tiek daugiau miltų.

3. Orkaitę įkaitiname iki 200 C temperatūros. Bandeles perpjauname išilgai pusiau, dedame ant kepimo skardos ar grotelių ir šauname į orkaitę 5-7 min. kol šiek tiek apskrus ir taps trapi ir kieta. Bandeles galima pakepti ir stipriai įkaitintoje keptuvėje.

3. Keptuvėje įkaitiname aliejų. Avinžirnių masę padaliname į tris dalis ir formuojame tris apksritus plokščius bandelės dydžio paplotėlius (kad masė nekibtų, rankas suvilgykite vandeniu). Dedame paplotėlius į keptuvę ir ant stiprios kaitros kepame kol apskrus, apie 4-6 min. kiekvieną pusę. Jei turite grilių, kepkite ant jo. 

4. Jei norite burgerio su kiaušiniu: Apvertus paplotėlius, kaičiame kitą keptuvę ir ant stiprios kaitros įkaitinam aliejų. Įmušame kiaušinius (juos įmušus, aliejus turi pokšėti), pabarstome druska, pipirais ir kepame iki norimo kietumo. Jei norite skysto trynio, kiaušinius kepkite ant stiprios kaitros ir keptuvę uždenkite dangčiu 2-3 minutėms, kad baltymas galutinai sutvirtėtų, o trynys išliktų skystas.

4. Burgerio bandelės apatinę dalį dedame ant lėkštės, ant jos – šaukštą/du humuso, kelias pomidoro skilteles, avinžirnių paplotėlį, avokado griežinėlius. Viršutinę bandelės dalį ištepame trupučiu  majonezo, karūnuojame burgerį ir bingo, – štai jums maistingas, įdomus ir veganų (ir ne tik) dievinamas burgeris.


Skanaus!

Save

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s